Menu
Close
Платформа Розвитку Інновацій
Опис проекту
Радіолокаційна станція призначена для здійснення безперервного контролю місцевості, спостереження за полем бою, забезпечення безпеки цивільних та військових об'єктів, виконання завдань прикордонної служби.  

«Тераскан» здатний виявляти та розпізнавати об’єкти на значній відстані в оглядовому секторі, що встановлюється в межах ± 170˚, або ж працювати в режимі безперервного обертання, класифікувати і розрізняти об’єкти за їх розміром та характером руху. У зв’язку з малою випромінюваною потужністю дана станція не виявляється більшістю радарів.

Завдяки своїй малій вазі і габаритам, «Тераскан» може переноситися в портфелях або, в разі потреби, радар може бути встановлений на автомобіль. «Тераскан» може використовуватися в мережах з декількох десятків радарів. 

Завдяки роботі зі складними сигналами має низьку ймовірність перехоплення та створення перешкод, що дозволяє забезпечувати надійне, безперервне, цілодобове стеження за обстановкою в будь-яку погоду.

Характеристики

Радіолокаційна станція складається з: приймально-передавального пристрою (антени, СВЧ-передавача, підсилювача), пристрою наведення (поворотні механізми), блоку управління (джойстику), який задає режим роботи радару та положення антени, блоку обробки (мультипроцесору) і відображення інформації (монітору), триноги, сполучних кабелів, блоку живлення (акумуляторної батареї з зарядним пристроєм/генератором).

Конструкція станції передбачає можливість різних варіантів використання:

  • Автономне (з розміщенням передавально-приймального пристрою та блоку наведення антеною на тринозі)
  • У складі різних машин розвідки, рухомих спостережних пунктів

Станція працює на частоті 8-20 ГГц. Потужність передавача є мінімальною і складає менше 1 Вт.

«Тераскан» виявляє та розпізнає об’єкти на відстані: людина – до 8-10 км, легке повітряне судно – до 15 км, танк – до 20 км, вантажний автомобіль – до 24 км, розрив 155 мм снаряду – до 15 км. Похибка визначення координат – до 1 м.

Етапи реалізації проекту
  • Виготовлений макет радару
  • Відпрацьовані класичні непараметричні та параметричні методи обробки сигналів
  • Виготовлення конструкторської документації
  • Виготовлення зразків
  • Проведення випробувань
  • Оформлення патентів
  • Серійний випуск продукції