Menu
Close
Платформа Розвитку Інновацій
Опис проекту

За підтримки ДП ДГЗІФ "Укрінмаш"

Запропонований комплекс є ефективним, недорогим рішенням проблеми радіоперехоплення та пеленгації. Має широкі можливості інтеграції з існуючими системами та гнучку архітектуру, що дозволяє здійснювати подальшу модернізацію.

Апаратура комплексу призначена для виявлення, перехоплення і запису радіопередач противника. Програмне забезпечення та устаткування дозволяє розкривати деякі види шифрованих передач (наприклад, передачі від радіостанцій, обладнаних інверсним маскуванням мови).

Сфери застосування:

 • радіотехнічна розвідка
 • визначення координат цілей типу - пункти управління військами, радіостанції та ретранслятори зв'язку, що знаходяться безпосередньо в бойових системах противника, станції радіоелектронної боротьби, пункти коригування вогню артилерії і наведення авіації, пункти управління БПЛА і т.п.
 • подальша передача координат цілей для їх знищення вогневими засобами
 • пеленгація радіопередач диверсійно-розвідувальних груп, що діють в тилу
 • контроль дотримання військами режиму радіомаскування

Характеристики 

Комплекс дозволяє виявляти та здійснювати моніторинг роботи цифрових та аналогових радіостанцій супротивника в заданому районі на відстанях до 25 км в діапазоні 30 - 3000 МГц; здійснювати пеленгацію радіостанцій в діапазоні 130 - 800 МГц.

Пеленгаторні станції в складі комплексу дозволяють з точністю 3-5 градусів визначати напрямок розташування працюючих радіостанцій.

Приклад роботи програмного забезпечення - обробка даних пеленгування

Програмне забезпечення, що входить до складу комплексу, дозволяє в режимі реального часу проводити географічну прив'язку виявлених радіостанцій та створювати карту радіомереж супротивника. Дані про кожну виявлену станцію заносяться в базу даних, що дозволяє відстежувати окремі станції, створювати ієрархічні схеми радіомереж противника і виявляти, таким чином, командні пункти противника, розкривати структуру військових угрупувань противника.

Висока мобільність комплексу дозволяє йому здійснювати безпосередній супровід військ, працювати в тісному зв'язку зі штабами, працювати в бойових порядках артилерії, забезпечувати проведення різних військових і контр-терористичних операцій.

Архітектура комплексу дозволяє масштабувати розвідувальні апаратні модулі у відповідності до завдань та необхідного покриття. Гнучкість архітектури комплексу дозволяє використовувати аналізатори спектру та сканувати приймачі різних виробників, в залежності від комплектації комплексу.

Основними перевагами комплексу в порівнянні зі штатними армійськими комплексами радіоелектронної розвідки є ширший діапазон, сучасна елементна база, значно менші габарити комплексу, низьке енергоспоживання і висока ступінь автоматизації.

Що вже зроблено

 1. Виготовлений прототип комплексу
 2. Проведено випробування в зоні АТО протягом 2015-2016 років

Наступні етапи проекту

 1. Доопрацювання прототипу
 2. Виготовлення конструкторської документації
 3. Виготовлення зразків
 4. Проведення випробувань
 5. Серійний випуск продукції