Menu
Close
Платформа Розвитку Інновацій
Опис проекту

За підтримки ДП ДГЗІФ "Укрінмаш"

Проект дозволяє забезпечити високоточну стрільбу мінометному підрозділу за короткий час підготовки позиції, легке коригування точки влучання без використання традиційних прицільних пристосувань, як прямою наводкою, так і з закритих позицій.

Електронний приціл встановлюється на ручний або станковий 60мм міномет для збільшення швидкодії та влучності зброї.

На даний момент в Україні відсутні виробничі потужності та технології для власного виробництва мінометних прицілів. Жоден з доступних для закупівель закордонних постачальників не має прицілів, які можна ефективно використовувати мобільними підрозділами для мінометів калібру 60мм. На сьогодні проблема відсутності прицілів для мінометів вирішується пошуком придатних до закупівлі зразків прицілів на світовому ринку та адаптацією цих зразків до діючої та розробленої техніки.

Характеристики

Електронний мінометний приціл складається з електронного кутоміру, що встановлюється на мінометі, і дозволяє вираховувати дистанцію стрільби різними стандартними зарядами з врахуванням балістики та метеорологічних умов, оптичного лазерного далекоміра, або звичайного бінокля, не оснащеного далекоміром та встановленому на ньому електронного коліматора, що дозволяє поєднати оптичну вісь далекоміра з віссю, що проходить крізь канал ствола, та блока живлення. 

Електронний кутомір може бути виконаний в кількох варіантах виконання, в тому числі, придатним для використання на інших засобах артилерії та стрілецької зброї, такої, як міномети інших калібрів, ручні та автоматичні гранатомети. Приціл може бути укомплектованим вбудованим балістичним симулятором, що будує траєкторію не за існуючими паперовими таблицями, а за актуальною математичною моделлю, що робить міномет високоточною зброєю.

Перевагами запропонованого рішення є можливість високоточної стрільби з першого пострілу з захищеної від снайперів супротивника позиції. Як відомо, в ближньому бою міномет до удару у відповідь безпечно може випустити по противнику до 10 мін. Перевага - більш безпечне використання для бойового розрахунку, можливість знищувати цілі з першого пострілу.

Відмінність рішення проблеми, що пропонується проектом, від наявних на сьогоднішній день в тому, що пропонується приціл принципово нової для традиційної армії конструкції та споживчих якостей: легкий та точний у використанні, інтуїтивно зрозумілий у навчанні.

Що вже зроблено

  1. Проведені польові полігонні дослідження для визначення особливостей та параметрів конструкції та ергономіки виробу
  2. Розроблені та узгоджені тактико - технічні дані
  3. Розроблена попередня блок-схема виробу
  4. Визначені електронні компоненти для виробництва дослідного зразка
  5. Визначені параметри механічного конструктиву зразка

Наступні етапи проекту

  1. Виготовлення дослідного зразка
  2. Випробування дослідного зразка на полігоні
  3. Виготовлення конструкторської документації
  4. Виготовлення зразків
  5. Проведення серії державних випробувань
  6. Оформлення патентів
  7. Серійний випуск продукції